Zkrocení zlé ženy

15.05.2019 12:19

Květen je věnován již tradičně Shakespearovi - letos padla volba na jednu z jeho nejpopulárnějších komedií - Zkrocení zlé ženy. Realizace představení se ujal osvědčený herecký tým dramatického kroužku.

Dlouho očekávaná premiéra proběhla 13. května na prknech kulturního zařízení K-Trio v Ostravě-Hrabůvce a obě představení sklidila u sálu naplněného studenty i příznivci divadla z řad rodinných příslušníků a přátel bouřlivé ovace.

Nutno říci, že oprávněně. Herci se zdatně vypořádali s rozsáhlým veršovaným textem, zdařilou improvizací vyřešili chvíli krize a jejich povahové studie drsných i sladkých dívek, pevných mužných charakterů, komických nápadníků, mazaných i flegmatických sluhů, méně bystrých pánů a zcela zničeného otce budily u publika obdiv, nadšení i výbuchy smíchu. Činnost dramatického kroužku byla podpořena z dotace Statutárního města Ostrava na r. 2019.